Erden’le birlikte yapmaya çalıştığım rutinlerden biri de koşmak. Yaklaşık 13 yıldır uzun mesafe koşu yarışlarına katılıyorum. Her yıl 42.2 km maraton, 21.1 km yarı maraton mesafelerinde en az bir yarış koşuyorum. Erden’in hayatımıza girmesiyle koşu hayatım da biraz etkilendi, çareyi Erden’le birlikte koşmakta buldum. Bu yıl da Runatolia’daki 10 km’lik yarışta Erden’le birlikte koşmaya karar verdi(k)m.
10 yıl önce Adım Adımın kurucuları arasında yer aldım. Amacımız ihtiyaç sahibi Sivil Toplum Kuruluşları’na koşarak bağış toplamak, bu STK’ların mesajlarını kamuoyuna duyurmaktı. 10 yıl içinda toplam 25.000 kişi, koşarak 21 milyon TL bağış topladı ve STK’lara kaynak ayrılmasını sağladı. 

Bu yıl, 5 Mart’ta Runatolia’da Erden’le beraber 10 km koşacağız. Destek topladığımız STK, Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı, bizim kadar şanslı olmayan çocuk ve gençlere yardımcı oluyor. Kurulan Gençlik Merkezi’nde çocuk adalet sistemine giren, tutuksuz yargılanan, tahliye sonrası ya da suça sürüklenme riski altında yaşayan 12-18 çocuk bireyler için eğitim bursu, psikososyal destek, sosyal aktiviteler, yaz kampı, sanat terapisi gibi destekler yer alıyor. 

Hedefimiz 7.200 TL bağış toplayarak 2 çocuk/gencin bir yıllık masrafını karşılamak. Destek olmak isterseniz aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Bağış miktarının önemi yok, herkes kendi bütçesine göre yapmak istediği katkıyı yapabilir.

Online bağış linki: https://bagis.adimadim.org/?ccid=CC17898

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Cem&Erden